وکیل خانواده تیترهای مطالب این صفحه:

✔ وکیل خانواده
✔ ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده
✔ وکیل خانواده آنلاین
✔ وکیل خانواده در تهران 

وکیل خانواده

وکیل خانواده شخصی است که آموزش دیده تا در زمینه خاصی از مسائل حقوقی که در ارتباط با روابط خانواده ایجاد می‌شود، کمک کند. بنابراین، وکلای حقوق خانواده ممکن است در مواردی وارد شوند که شامل: حضانت فرزند، پرداخت نفقه و حمایت از فرزند، ازدواج، طلاق، فرزندخواندگی، دستورات حمایتی از فرزندان، جایگزینی،  و بسیاری دیگر از مسائل مربوط به والدین یا خانواده است.

با توجه به طیف گسترده‌ای از مسائل حقوقی که اساس پرونده‌های حقوق خانواده را تشکیل می دهند، وکلای حقوق خانواده معمولا در دو یا سه مورد از این حوزه‌ها، تخصص خواهند داشت. این امر آن‌ها را قادر می‌سازد تا در موضوعی خاص که در رده وسیع‌تری از حقوق خانواده قرار دارد، متخصص شوند.

به‌عنوان مثال، یک وکیل حقوق خانواده که بر قانون طلاق تمرکز دارد، به احتمال زیاد سایر تنظیمات زناشویی، مانند توافقنامه‌های جدایی و توافقنامه‌های قبل از ازدواج یا پس از ازدواج را نیز انجام می‌دهد. از سوی دیگر، یک وکیل حقوق خانواده که در وهله اول به پرونده‌های حضانت کودکان می‌پردازد، احتمالا بر مواردی که مربوط به حقوق ملاقات و پرداخت‌های احتمالی حمایت از کودک است، نظارت خواهد کرد.

علاوه بر این، از آنجا که حقوق خانواده طیف وسیعی از مسائل حقوقی را پوشش می‌دهد، اکثر وکلای حقوق خانواده در تدوین قراردادهای مربوط به مسائل مربوط به حقوق خانواده و تهیه اسناد مختلف حقوقی که به موضوعات مربوط به حقوق خانواده مربوط است، تبحر دارند.

بنابراین، اگر مشکلی دارید که شامل همسر، فرزند یا حقوق والدین شما می‌شود، باید در اسرع وقت با یک وکیل خانواده معتبر برای راهنمایی بیشتر در این مورد تماس بگیرید.

عالمشاه - 1

چگونه می‌توانم از کمک وکیل خانواده بیشترین بهره را ببرم؟

فرد برای استفاده بیشتر از کمک وکیل خانواده، باید فهرستی از سوالات را قبل از ملاقات با وکیل احتمالی خانواده تهیه کند. برخی از انواع سوالات یا موضوعاتی که شخص باید قبل از استخدام وکیل خانواده در مورد آن‌ها صحبت کند، شامل موارد زیر است:

 • نرخ و سایر هزینه‌ها

این موضوع بسیار مهمی است که قبل از استخدام وکیل خانواده باید مورد بحث قرار گیرد. به‌طور خاص، از آن‌ها بپرسید که چگونه به مشتریان خود صورتحساب می‌دهند (به‌عنوان مثال، هزینه‌های ثابت، نرخ ساعتی و غیره) و آیا هزینه‌های اضافی وجود دارد که مشتریان باید علاوه بر هزینه وکالت هزینه کنند. به‌عنوان مثال، هزینه‌های تشکیل پرونده از دادگاه، هزینه‌های شهادت کارشناسان، هزینه‌های سایر وکلای دادگستری که در پرونده کار می‌کنند و غیره.

 • مدت زمان موضوع

مدت زمان طولانی بودن پرونده به‌طور مستقیم با موضوع نرخ و هزینه ارتباط دارد. به‌عنوان مثال، اگر وکیل خانواده صورتحساب خود را به‌صورت ساعتی اعلام می‌کند، پس فرد باید قبل از استخدام وکیل بداند که یک پرونده طولانی‌تر مستلزم آن است که بودجه بسیار بیشتری را نسبت به موردی که تنها یک روز طول می‌کشد، کنار بگذارند.

 • تجربه در موضوعات مشابه

اگرچه ممکن است با خواندن بیوگرافی شرکت وکیل خانواده یا تحقیق در مورد سوابق وکیل بتوان این اطلاعات را به دست آورد، اما مشتری قبل از استخدام باید بداند که یک وکیل در زمینه مسائل خاص خود چقدر تجربه دارد. اگر آن‌ها هیچ تجربه‌ای ندارند، این ممکن است نشان دهد که مشتری باید وکیل دیگری را استخدام کند. ترجیحا کسی که تجربه درستی داشته باشد.

وکیل خانواده - عالمشاه -1

 • استراتژی‌های جایگزین

از آنجایی که رسیدگی به پرونده از سوی دادگاه گران‌ترین شکل استراتژی‌های حقوقی است، یک فرد باید از وکیل خانواده خود بپرسد که آیا استراتژی‌های حقوقی جایگزین وجود دارد یا خیر. به‌عنوان مثال، آیا می‌توان برخی مسائل طلاق را با وساطت، به‌جای حضور در برابر قاضی حل‌وفصل کرد.

 • نتایج احتمالی

در حالی که این‌ احتمالات ممکن است فقط بر اساس تجربیات گذشته و موارد مشابه قابل پیش­بینی باشند، فرد باید مطمئن باشد که در مورد نتایج احتمالی موضوع خود تحقیق می‌کند. این سوال می‌تواند در تشخیص مواردی که ارزش مراجعه به دادگاه را ندارند یا اینکه آیا اصلا استخدام وکیل ضروری است کمک کند.

 • سایر اسناد یا اطلاعات

سرانجام، یک مشتری باید از وکیل خود بپرسد که آیا اطلاعات یا اسناد دیگری وجود دارد که باید در اختیار آن‌ها قرار دهد؛ زیرا می‌تواند به وکیل کمک کند تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهند.

وکیل خانواده - alamshah.ir

مواردی که باید بعد از انتخاب وکیل خانواده رعایت کنید؟

برخی نکات دیگر که ممکن است به فرد کمک کند از خدمات وکیل خانواده بیشترین بهره را ببرد، عبارت‌اند از:

 • صداقت

یکی از عوامل اصلی که می‌تواند به‌طور بالقوه باعث از دست دادن یا دریافت نتیجه نامطلوب در یک پرونده شود، صادق نبودن با وکیل است. مشتریانی که در مورد رویدادها دروغ می‌گویند، حقایق را حذف می‌کنند یا اطلاعات مربوط به وضعیت خود را از وکیل خود محروم می‌کنند، کمتر به نتایج مطلوب دست می‌یابند.

 • سازمان‌دهی اطلاعات

مطمئن شوید که همه اسناد و اطلاعات مربوط به یک موضوع را سازمان‌دهی کرده‌اید. این ممکن است شامل موارد ارسالی از دادگاه، تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، ایمیل و سایر اسناد یا مدارک مربوط به این موضوع باشد. این به ایجاد یک جدول زمانی کمک می‌کند.

 • حفظ آرامش

آرام ماندن، به‌ویژه زمانی که موضوع به مسائل مربوط به خانواده است، کمک می کنید تصمیمات تکانشی اتخاذ نکنید یا به‌گونه‌ای رفتار نکنید که جنبه‌ای از پرونده را مختل کند. مهم‌تر از همه، این است که حتما به حرف های وکیل خود گوش دهید.

به‌عنوان مثال، اگر وکیلی می‌گوید از مشاجره با همسر سابق خودداری کنید، سعی کنید تا حد ممکن به سخنان آن‌ها توجه کنید؛ زیرا این نوع توصیه‌ها با در نظر گرفتن منافع مشتری انجام می‌شود.

برای خواندن مطالب درمورد وکیل ملکی

ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده

 1. شهرت برای برتری

در حالی که هیچ وکیل معتبر خانواده نمی‌تواند نتیجه مثبتی را تضمین کند، عملکرد گذشته آن‌ها نشان‌دهنده سطح خدماتی است که به مشتریان خود ارائه می‌دهند. وب‌سایت alamshah.ir می‌تواند منبع ارزشمندی باشند که به شما این امکان را می‌دهد که آیا خانواده‌های قبلی از نمایندگی قانونی شرکت راضی بوده‌اند یا خیر.

 1. تجربه گسترده

به‌عنوان یک قاعده کلی، هر چه وکیل مدت بیشتری به وکالت مشغول باشد، با جزئیات سیستم بیشتر آشنا خواهند شد

 1. تمرکز بر حقوق خانواده

قبل از استخدام وکیل خانواده، بپرسید چند درصد از فعالیت‌های آن‌ها به موارد مشابه شما اختصاص دارد. هر چه وکیل، بیشتر بر یک حوزه از قانون تمرکز کند، تخصص عمیق‌تری ارائه خواهد داد.

 1. مهارت‌های مذاکره

بسیاری از وکلای دادگستری به‌منظور “برنده شدن” به پرونده‌ها مراجعه می‌کنند که اغلب باعث می‌شود آسیب‌های احساسی و هزینه‌های مربوط به پرونده کاهش پیدا کند. اگر در حال جدایی از مسئله طلاق یا حضانت فرزند هستید، به دنبال وکیلی باشید که در زمینه مذاکرات و تصمیمات موردقبول برای همه افراد تخصص داشته باشد.

 1. فضای بین فردی

کار با وکیل خانواده اغلب به معنای به اشتراک گذاشتن اطلاعات دقیق در مورد زندگی خانوادگی و صمیمی‌ترین روابط شما است. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن باید با وکیلی که دوست دارید و به او اعتماد دارید کار کنید؛ بنابراین هنگام انتخاب نماینده قانونی از فضای بین فردی غافل نشوید.

عالمشاه - 1

مزایای استفاده از وکیل خانواده 

برخی از مزایای داشتن وکیل خانواده شامل موارد زیر است:

 • آشنایی با قوانین خانواده

قوانین خانواده در کشوری نبست به کشور دیگر متفاوت است. بارزترین مزیت استخدام وکیل خوب خانواده این است که او در قوانین خانواده متخصص است و آن‌ها را درک می‌کند. این وکلا در یافتن خلأ در پرونده‌ها و ارائه مشکل شما به شیوه‌ای بهتر در حضور قاضی مجرب هستند که می‌تواند تفاوت عمده‌ای بین برنده شدن و باختن یک پرونده ایجاد کند. اگر در استان تهران زندگی می‌کنید، باید از خدمات شخصی بهترین وکیل خانواده در تهران برخوردار شوید . شرکت‌های حقوقی معتبر در تهران فقط وکلایی را استخدام می‌کنند که به‌خوبی به قوانین مربوط به دعواهای خانوادگی ایران آشنایی دارند.

وکیل خانواده - عالمشاه - 6

نگاه بی‌طرفانه به پرونده

رسیدگی به مسائل خانوادگی می‌تواند تاثیرات منفی بر روی فرد بگذارد. بیشتر اوقات، مسائل احساسی مطرح می‌شوند که به همین دلیل فرد ممکن است اطلاعات حیاتی را که می‌تواند برای پرونده شما مفید باشد نادیده بگیرد.

 • حمایت عاطفی

طلاق یا پرونده حضانت فرزند از نظر روحی و روانی بر پدر و مادر تأثیر می‌گذارد. این ممکن است منجر به استرس زیادی شود و ممکن است موکل را در آستانه سقوط قرار دهد. وکلای خانواده تجربه برخورد با چنین موضوعاتی را دارند و بنابراین نه تنها در رسیدگی به پرونده‌های حقوقی متخصص هستند، بلکه در صورت نیاز به حمایت عاطفی و روحی بسیار مورد نیاز شما نیز می‌پردازند.

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه

وکلای خانواده نه تنها ثابت می کنند که زمان زیادی را صرفه‌جویی می‌کنند، بلکه می‌توانند با حل این مشکل در اسرع وقت، در هزینه های شما صرفه جویی کنند. با حذف نیاز به مراجعه به دادگاه و یافتن راه‌حل‌های جایگزین برای اختلاف، دقیقا به همان جایی می‌رسید که به دنبال آن بودید.

متداول ترین سوالات در رابطه با وکیل خانواده 

وکیل خانواده به مسائل مربوط به خانواده و روابط داخلی می پردازد.

از تصمیم گیری در مورد دارایی ها ، نفقه یا حمایت از فرزندان ، وکیل حقوق خانواده می تواند بسیار مفید باشد تا اطمینان حاصل شود که این مراحل طبق برنامه و نیازها پیش می رود. وکیل خانواده می تواند مطمئن شود که حقوق شما محفوظ است و شما هر آنچه را که مستحق آن هستید دریافت می کنید.

وکیل خانواده در تهران

اگر در حال جستجو برای وکلای مجرب هستید، حتما به نکاتی که در این مقاله ذکر شد، دقت کنید. وکلای مجرب خانواده در تهران برای طیف وسیعی از مسائل تخصص دارند، از موافقت‌نامه‌های طلاق و جدایی گرفته تا مسائل مربوط به حضانت کودکان. برای مشاوره با وکیل خانواده در تهران با ما در ارتباط باشید. ما با داشتن بهترین تیم حقوق خانواده در تهران و سال ها تجربه در خدمت شما خواهیم بود.

برای خواندن مطالب درمورد وکیل طلاق نوافقی

سوالات متداول

می‌خواهم طلاق بگیرم. آیا به وکیل نیاز دارم؟
معمولا ایده خوبی است که در مورد رویدادها یا تغییرات عمده زندگی، مانند طلاق، با یک وکیل مشورت کنید. او از حقوق شما و همچنین از حقوق فرزندانتان محافظت می‌کند. او با قوانین ازدواج، طلاق، دارایی زناشویی، حضانت و ملاقات فرزندان و حمایت خانواده آشنا است.

چگونه دادگاه‌ها تعیین می‌کنند که در طلاق چه کسی حضانت کودکان را دریافت می‌کند؟
اگر والدین نتوانند در مورد حضانت فرزند خود به توافق برسند، دادگاه‌ها بر اساس “منافع كودك” حضانت را تعیین می‌کنند. تعیین منافع کودک .شامل عوامل زیادی است که هیچ یک از آن‌ها مهم‌تر از دیگری نیست.

حضانت مشترک چیست؟
حضانت مشترک دارای دو بخش است: حضانت قانونی مشترک و حضانت فیزیکی مشترک. حکم حضانت مشترک می‌تواند دارای یک یا هر دو قسمت باشد.

منظور از حضانت قانونی مشترک این است که هر دو والدین تصمیمات عمده‌ای را که بر کودک تأثیر می‌گذارد، شامل مدرسه، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش‌های دینی به اشتراک می‌گذارند. ملاحظات دیگر تحت این نوع قراردادهای حضانت می‌تواند شامل فعالیت‌های فوق‌برنامه، سن کار  و روش‌های تربیتی باشد.

حضانت فیزیکی مشترک به زمان گذراندن با هر یک از والدین اشاره دارد. مدت‌زمان قابل‌انعطاف است و می‌تواند از یک دوره زمانی متوسط برای یکی از والدین، مانند تقسیم زمان به هر آخر هفته یا زمان بودن با کودک به‌طور مساوی بین خانه دو والدین متغیر باشد.

عالمشاه - 1

سخن آخر

مسائل مربوط به حقوق خانواده معمولا موضوعات ظریفی هستند. نحوه حل‌وفصل اختلافات خاص می‌تواند نه‌تنها بر زندگی شما بلکه بر سایر اعضای خانواده شما تأثیر بگذارد. بنابراین، در بیشتر موارد، ممکن است به نفع شما باشد که برای مشاوره بیشتر در مورد بهترین راه‌حل مشکل خود با وکیل خانواده محلی تماس بگیرید.

یک وکیل باتجربه خانواده حقایق وضعیت شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند، می‌تواند توضیح دهد که چگونه قانون و هرگونه توافق‌نامه قبلا امضا شده ممکن است بر اساس یافته‌های پرونده بر نتیجه پرونده شما تأثیر بگذارد. همچنین در مورد گزینه‌های احتمالی شما برای پیشرفت صحبت می‌کند.

علاوه بر این، وکیل شما از طریق هر گونه مراحل قانونی، مانند جمع‌آوری شواهد یا ثبت اسناد خاص در دادگاه، شما را راهنمایی می‌کند. همچنین می‌تواند در کنفرانس‌های مذاکره یا در جلسات دادگاه نمایندگی ارائه دهد.

سوالات متداول وکیل خانواده

تجربه گسترده

مهارت‌های مذاکره

تمرکز بر حقوق خانواده

فضای بین فردی

 

آشنایی با قوانین خانواده

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

حمایت عاطفی

نگاه بی‌طرفانه به پرونده

وکیل خانواده شخصی است که آموزش دیده تا در زمینه خاصی از مسائل حقوقی که در ارتباط با روابط خانواده ایجاد می‌شود، کمک کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس سریع و رایگان