وکیل خوب

معیار انتخاب وکیل خوب

وکالت جزو مشاغلی است که ظاهر پر آوازه و باطنی پر مسئوليت دارد، شاید بسیاری از افراد آرزو دارند، روزی خود را در جایگاه وکیل خوب ببینند، اما از دغدغه این شغل و حساسیت های آن اطلاعی ندارد. آنچه که شخص را به عنوان وکیل خوب معرفی می کند، ویژگی های رفتاری و اخلاقی است که مورد تایید اجتماع و حوزه حقوقی باشد، و بتواند صلاحیت فرد را به اثبات برساند. تنها دریافت مدرک حقوق نمی تواند به افراد اجازه ورود به این شغل مقدس را بدهد، و لازم است که افراد قبل از انتخاب امر وکالت و پذیرش مسئولیت آن نکاتی را مورد توجه قرار دهند.

انتخاب وکیل خوب

سپردن امر وکالت به شخصی که به عنوان وکیل خوب معرفی می شود مسئله مهمی است، زیرا چالش های حقوقی که در زندگی هر شخص به وجود می آید، جزو نقاط عطف زندگی اوست، و می تواند بر ادامه مسیر او تاثیرگذار باشد. اگر وکیلی که صلاحیت کافی را ندارد، انتخاب کند، آن مسئله حقوقی رویداد مهمی خواهد شد برای تغییر مسیر زندگی اش، و برای همیشه ممکن است فرصت های مهمی را از دست بدهد، و یا جان و مال و آبروی او به خطر بیفتد. پس مهمترین قدم در پیگیری مسائل حقوقی انتخاب وکیل مجرب است، و باید افراد با با دقت و وسواس زیاد، یافتن وکیل متخصص و آگاه را در اولویت خود قرار بدهند. امر وکالت به اندازه مورد تاکید و توجه قانونگذار قرار گرفته که در ماده 656 قانون مدنی به طور جداگانه به این مسئله پرداخته است، در این ماده آمده: وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می نماید.» در این ماده اشاره شده است که افراد می توانند برای انجام برخی از امور وکیل تعیین کنند، و در ادامه اشاره می شود که محدوده آن مسائل مالی واداری است و وکیل نمی تواند خارج از حدود اختیارات اقدامی انجام دهد. مقید یا مطلق بودن اختیارات وکیل از جمله مواردی است که به عهده موکل گذاشته شده است، و اگر موکل وکیل را دارای صلاحیت لازم بداند، اختیارات بیشتری را برای او در نظر خواهد گرفت. اگرچه قانونگذار با قرار دادن قید امور مالی و اداری تلاش کرده حوزه اختیارات وکیل را تحت کنترل قرار دهد و آن را در درجه کمتری از سایر مسائل شخصی یک فرد قلمداد کند، اما باید توجه داشت که همین امور مالی و اداری اگر توسط وکیل نااهل انجام شود، میتواند همه ی بخش های زندگی یک شخص را تحت شعاع قرار داده و زندگی او را مختل نماید. عالمشاه - alamshah.ir

چگونه میتوان یک وکیل خوب شد؟ 

برای پا گذاشتن به عرصه حقوقی ابتدا باید روحیات فرد مورد سنجش قرار بگیرد، افراد برون‌گرا و کسانی که تعاملات اجتماعی خوبی دارند و می توانند فشارهای روانی که از بیرون دریافت می کنند را به خوبی در خود حل نمایند، افراد مناسبی برای ورود به عرصه وکالت هستند. قدم بعد تحصیلات در رشته حقوق است، هرچه میزان تحصیلات دانشگاهی بالاتر برود، قدرت کلام و اقناع افراد با تکیه بر دانش و تخصص حقوقی افزایش می یابد. آشنایی با نظرات حقوقدانان مختلف و تحقیق و تفحص در کتب حقوقی می تواند، شخص را به درجه ای برساند که در این حوزه صاحب نظر شود و خود راسا پرونده های حقوقی را مورد ارزیابی قرار دهد. بعد از گذراندن تحصیلات، قرار گرفتن در محيط عملی و محاکم قضایی می تواند مفید باشد. بودن در جو دادگاه و دادسرا و مشاهده تعاملات قضات و وکلا و همچنین برخورد با متهمین مختلف و شنیدن خواسته شاکیان می تواند، مسیر را برای وکیل کیفری روشن تر کند.

برای خواندن مطالب درباره ی وکیل کلاهبرداری

شخصی که به دنبال قرار گرفتن در جایگاه بهترین وکیل پایه یک دادگستری است باید بداند که این راه صبر و تلاش مضاعفی را می طلبد و با داشتن روحیه خسته ناپذیر و سعه صدر بالا، می توان در این عرصه به موفقیت رسید، وگرنه افرادی که عجول بوده و بدون تخصص و مهارت کافی وارد این حوزه می شوند، با به خطا رفتن خود چهره این شغل شریف را هم مخدوش می کنند.

چگونه وکیل خوب پیدا کنیم؟ 

وجود موسسات حقوقی متعدد باعث دسترسی آسان به خدمات حقوقی شده است، اما افراد باید توجه کنند که برای رجوع به هر نوع سایت یا موسسه حقوقی بررسی سابقه گردانندگان آن و رزومه کارشناس حقوقی که با وی وارد گفت و گو می شوند بسیار اهمیت دارد. مشاوره با وکیل آنلاین خدمت نوینی است که از طرف سایت های معتبر حقوقی ارائه می شود، و افراد تنها با چند کلیک و مشاهده توضیحات و اطلاعات موجود می توانند به تصمیم گیری برای انتخاب وکیل خوب بپردازند. این کار باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شده و از طرفی دست افراد را برای انتخاب باز می گذارد، به همین خاطر است که هر چه بازار وکالت به سمت رقابتی شدن پیش می رود، و تعداد سایت ها و موسسات حقوقی بیشتر می شود، وکلای کارکشته و کارآزموده موفقیت بیشتری کسب می کنند، و با اقبال عمومی روبه رو میشوند. این عرصه رقابتی باعث می شود سره از ناسره تفکیک و بهترین وکیل کیفری شناخته شود. بنابراین اولین قدم برای یافتن وکیل خوب بررسی سوابق وکیل و تعداد پرونده هایی است که در آن شرکت داشته و توانسته آن را با موفقیت به اتمام برساند. تمرکز وکیل بر روی یک موضوع حقوقی و شناخته شدن در آن حوزه نشان از قدرت وی و صلاحیت ایشان برای سپردن پرونده حقوقی است.

وکیل خوب - alamshah.ir

معرفی وکیل خوب

وکیل خوب شخصی است که ضمن رعایت صداقت در برابر موکل خود، قصد گمراه ساختن دستگاه قضایی را هم نداشته باشد. وارد کردن اطلاعات غلط، و اسناد نادرست شاید بتواند در کوتاه مدت دستگاه قضایی را دچار چالش کند، اما هرگز نمی تواند سابقه خوبی را برای وکیل رغم بزند. پاکدستی و درستکاری وکیل برآیندی از عملکرد او در حوزه قضایی است که می تواند مورد تایید همگان باشد. وکیل خوب هرگز با وعده های بیجا و بیهوده موکل خود را دلخوش نخواهد کرد، و از همان ابتدا با دید واقع گرایانه موضوع حقوقی را برای موکل خود شرح خواهد داد، و او را برای پیش آمدهای مختلف در مسیر رسیدگی به پرونده کیفری آماده می کند. پاسخگویی به موکل یکی از معیار های انتخاب وکیل خوب است، وکیلی که در اولین برخورد برای شما احترام قائل است و در همان جلسه اول تمام توجه خود را معطوف شما می‌دارد، می توانید به پاسخگویی او در جلسات بعدی امیدوار باشید. اما سرگردان کردن شما، عدم پاسخ به تماس شما، درگیر نشان دادن خود هیچ توجیهی نخواهد داشت، و این نشان دهنده خلف وعده وکیل در آینده است. عالمشاه - 1

ویژگی های یک وکیل خوب

وکیل خوب را از روی ظاهر و رفتار او می توان شناخت. وکیلی که برای شغل خود اهمیت قائل است، تلاش می کند ظاهری آراسته و شایسته شغل شریف وکالت داشته باشد. او با وقت شناسی خود به شما نشان می دهد که چقدر در پیگیری امور حقوقی دقیق و منظم است. وکیل خوب قبل از حضور در دادگاه به طور مفصل پرونده کیفری را مورد مطالعه قرار می دهد، و بعد از آن با موکل خود به گفتگو می نشیند. اینکه موکل در جایگاه شاکی باشد یا متهم تفاوتی نمی کند، همه ی افراد دارای حق و حقوقی مخصوص به خود هستند و وکیل تلاش می کند، از این حق هرچند اندک دفاع کند و آن را محترم بشمارد بنابراین به طور دقیق اظهارات موکل را می شنود و درباره آن تحقیق می کند، و از صحت و سقم آن مطمئن می شود.

برای خواندن مطالب درباره ی وکیل کیفری

بعد از آن به جمع آوری مدارک و مستندات لازم می پردازد، و با نگارش لایحه قوی و مستدل موکل خود را یاری می دهد. وکیل خوب هرگز در رسیدن به موفقیت غلو نمی کند، و تعهد وی تعهد به وسیله است و در مسیر دادرسی همه‌ی توان خود را برای نتیجه دلخواه به کار می گیرد، اما وکیلی که از همان ابتدا تعهد به نتیجه می کند، غیر از اینکه کلام غیرقانونی را به زبان می آورد، صداقت را زیر پا می گذارد، و می توان گفت وعده دروغین به موکل خود می دهد.

وکیل خوب دیوان عدالت اداری 

دیوان عدالت اداری مرجعی است که به شکایات مردمی و غیر دولتی علیه تصمیمات و اقدامات مراجع دولتی می پردازد. وکیل خوب که در این زمینه صلاحیت لازم را داشته باشد بر تمام مواد قانونی مرتبط به این حوزه تسلط کامل دارد. قوانینی مانند قانون تامین اجتماعی، کار، بیمه و… در این باره کاربرد بیشتری دارد. پرونده هایی که در دیوان عدالت اداری مطرح می شود، بیشتر به دعاوی بین کارگر و کارفرما، اختلاف در حوزه استخدامي، تصمیمات کمیسیون ماده 100 و… می پردازد، وکیلی که در این زمینه کارکرده باشد، به آسانی می تواند در این باره شکواییه قانونی و مستند خود را ارائه دهد. با توجه به گسترش فعالیت الکترونیک در تمام بخش ها افراد هم می توانند وکیل مد نظر خود را از این طریق بیابند و هم می توانند شکایت خود را با روش الکترونیک در شعب دیوان عدالت اداری به ثبت برسانند، البته این کار نیاز به داشتن کد ثنا است، که با مشاوره وکیل آنلاین می توانند اطلاعات لازم در این زمینه را به دست بیاورند.

سوالات متداول وکیل خوب

دیوان عدالت اداری مرجعی است که به شکایات مردمی و غیر دولتی علیه تصمیمات و اقدامات مراجع دولتی می پردازد. وکیل خوب که در این زمینه صلاحیت لازم را داشته باشد بر تمام مواد قانونی مرتبط به این حوزه تسلط کامل دارد. قوانینی مانند قانون تامین اجتماعی، کار، بیمه و… در این باره کاربرد بیشتری دارد.

وکیل خوب را از روی ظاهر و رفتار او می توان شناخت. وکیلی که برای شغل خود اهمیت قائل است، تلاش می کند ظاهری آراسته و شایسته شغل شریف وکالت داشته باشد. او با وقت شناسی خود به شما نشان می دهد که چقدر در پیگیری امور حقوقی دقیق و منظم است.

برای پا گذاشتن به عرصه حقوقی ابتدا باید روحیات فرد مورد سنجش قرار بگیرد، افراد برون‌گرا و کسانی که تعاملات اجتماعی خوبی دارند و می توانند فشارهای روانی که از بیرون دریافت می کنند را به خوبی در خود حل نمایند، افراد مناسبی برای ورود به عرصه وکالت هستند. قدم بعد تحصیلات در رشته حقوق است، هرچه میزان تحصیلات دانشگاهی بالاتر برود، قدرت کلام و اقناع افراد با تکیه بر دانش و تخصص حقوقی افزایش می یابد. آشنایی با نظرات حقوقدانان مختلف و تحقیق و تفحص در کتب حقوقی می تواند، شخص را به درجه ای برساند که در این حوزه صاحب نظر شود و خود راسا پرونده های حقوقی را مورد ارزیابی قرار دهد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع و رایگان