وکیل کیفری

وکیل کیفری و ضرورت حضور وی

جرائم کیفری معمولا با جان، مال، آبرو و اموال افراد در ارتباط است، بنابراین در افکار عمومی از جایگاه حساسی برخوردار می باشد، پیچیدگی و حساسیت اینگونه پرونده ها ضرورت حضور وکیل کیفری را دو چندان می کند. افراد باید قبل از قرار گرفتن در مظان اتهام با کارشناس حقوقی متخصص مشورت نمایند، و پیگیری مسائل حقوقی خود را به وی بسپارند. حضور بهترین وکیل کیفری در کنار افراد موجب قوت قلب و آسودگی خاطر برای اجرای اصول حقوقی و قانونی در طول رسیدگی به پرونده خواهد شد.

وکیل کیفری کیست؟ 

در ماده 47 قانون آیین دادرسی پیش بینی شده است که افراد می توانند از زمانی که تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند، وکیل مد نظر خود را معرفی نمایند. متهم می تواند از زمانی که تحت نظر گرفته می شود تقاضا داشتن وکیل کند، و با همراهی وکیل خود در بازجویی ها و تحقیقات حضور داشته باشد. وکیل مجرب و آگاه راهنمایی های لازم را جهت ارائه اطلاعات مورد نیاز بازپرس در اختیار موکل خود قرار می دهد، و مانع از آن می شود که بی اطلاعی و ناآگاهی موکل از مسائل حقوقی او را به دردسرهای بزرگ تر بکشاند، و موجب تضییع حقوق وی بشود. وکیل بعد از اینکه با موکل تحت نظر ملاقات داشت، باید تمام آنچه که ملاحظه کرده، دیده و شنیده است را طی گزارش مفصل در پرونده درج نماید. این ملاقات می تواند یک ساعت به طول بیانجامد و آنچه که موکل به آن نیاز دارد وکیل به وی انتقال دهد. حضور وکیل کیفری باعث می شود، که رسیدگی قضایی نظم بهتری پیدا کند و از اتلاف وقت طرفین دعوا و اطاله دادرسی جلوگیری کند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری معمولا به پرونده های کیفری ورود می کند، چون اینگونه پرونده ها به مهارت های چند جانبه نیاز دارند. شخص را می طلبد که غیر از تحصیلات آکادمیک، دوره های عملی را به خوبی پشت سر گذاشته و از نظر شخصیتی ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. علم و تخصص وکیل و اشراف وی بر مواد قانونی مختلف تاثیر زیادی بر تهیه لایحه مستدل و مستند خواهد داشت. قوانینی مانند قانون مجازات اسلامی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون مبارزه با پولشویی، قانون تشدید مجازات‌ مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری و سایر قوانینی که با جرایم کیفری ارتباط مستقیمی دارند، باید به طور کامل مورد مطالعه وکیل قرار گرفته باشد.


برای خواندن مطالب درباره ی وکیل کلاهبرداری:

همچنین تسلط وکیل کیفری بر آرای وحدت رویه، نظریات صادره از دیوان عالی کشور، پرسش و پاسخ های حقوقی می تواند ملاک تشخیص بهترین وکیل دادگستری باشد. زیرا وکیلی که دغدغه کار وکالت را دارد، و به طور تخصصی در این حوزه فعالیت می کند، اطلاعات خود را به روز نگه می دارد، و با توجه به رویداد های جاری و پرونده هایی در دست رسیدگی، اقدامات لازم را درباره مورد حقوقی که در حال مطالعه آن است را انجام می دهد.

هزینه وکیل کیفری 

پرداخت هزینه های جاری در پیگیری مشکلات حقوقی یکی از دغدغه های افراد می تواند باشد. هزینه هایی که در این راه بر افراد متحمل می شود، شامل انجام مشاوره با کارشناس حقوقی است. استفاده از وکیل آنلاین این مزیت را دارد که در هزینه های موکل صرفه جویی خواهد شد و از رفت و آمد های بی مورد و ماندن در ترافیک و شلوغی شهر و گشتن به دنبال وکیل متخصص جلوگیری می کند، و فرد تنها با جستجو در فضای مجازی و سایت های معتبر حقوقی می تواند وکیل مد نظر خود را بیابد. هزینه دیگری که برای فرد ایجاد می شود، هزینه نگارش، شکوائیه است. زمانی که جرمی علیه اشخاص اتفاق می افتد، باید با مراجعه به دادسرا درخواست تعقیب و پیگرد متهم را بدهند. اما نگارش این درخواست و شکوائیه از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر شخص نتواند دلایل قانع کننده ارائه دهد، درخواست وی رد خواهد شد و زمان زیادی در همان مرحله اولیه تلف می‌کند، در حالیکه اگر از وکیل خوب کمک بگیرد، با نوشتن شکوائیه مستند و مستدل باعث می شود مراحل رسیدگی با سرعت بیشتری پیش برود. هزینه دیگری که پیگیری مسائل کیفری دارد، هزینه دادرسی است. که با توجه به جرمی که اتفاق افتاده و آثاری که به دنبال دارد، هزینه مربوط به خود را خواهد داشت. اما دستگاه قضایی تلاش کرده با تعدیل هزینه ها موانع پیگیری جرایم کیفری را برطرف نماید. همچنین در قانون آیین دادرسی کیفری پیش بینی شده است، که اگر متهم توانایی معرفی وکیل نداشته باشد، و یا از معرفی وکیل خودداری کند، مقام قضایی از میان وکلای دادگستری وکیلی را برای وی تعیین نماید، به چنین شخصی وکیل تسخیری می گویند. وکیل تسخیری شرایط مخصوص به خود را دارد، اما می توان گفت برای افراد بی بضاعت نوعی خدمات حقوقی رایگان  را محسوب می شود، که البته این امر در راستا اجرای دادرسی عادلانه است، زیرا همه انسان ها در هر جایگاهی که هستند با داشتن شان انسانی حق داشتن وکیل را خواهند داشت. بنابراین با کمک وکیل کیفری متخصصی بایست مراحل رسیدگی قضایی انجام بگیرد.

مشاوره رایگان وکیل کیفری

قبل از اینکه افراد به پیگیری مسائل کیفری خود بپردازند، لازم است که با بهترین وکیل کیفری مشورت نمایند. در برخی موارد با وجود شرایط خاص مشاوره رایگان وکیل در مراجع قانونی انجام خواهد شد. به این دلیل که همه افراد توانایی دسترسی به کارشناس حقوقی را ندارند، بنابراین تدابیری اندیشیده شده که بتوانند قبل از شروع پیگیری تا حدودی با مسیری که پیش روی آنهاست آشنا شوند. تاسیس مراکز مشاوره حقوقی باعث شده دسترسی خدمات حقوقی بیشتر از هروقت دیگری میسر شود، و افراد در کمترین زمان بتوانند با وکیل مد نظر خود ارتباط برقرار کنند و مشاوره لازم را دریافت نمایند. مشاوره با وکیل می تواند دانش حقوقی افراد را افزایش دهد، و حتی از وقوع بسیاری از جرایم کیفری جلوگیری نماید. وکیل با دانش و تخصص خود به روشنگری می پردازد و مانع از آن می شود، که حق و حقوق افراد تضییع گردد. بسیاری از افراد هستند که از سر ناآگاهی نسبت موازین حقوقی خود را به دردسرهای زیادی می اندازند، و بعد از آنکه چالش های زیادی بر سر راه آنها قرار گرفت به کارشناس حقوقی مراجعه می کنند، درحالیکه اگر مراجعه به وکیل کیفری جزو اولویت های خود قرار دهند و در تعاملات روزمره خود به کارشناس حقوقی متخصص مراجعه کنند، می توانند از بسیاری از مشکلات حقوقی جلوگیری به عمل آورده، و مانع از این شوند که افراد سودجو با کلاهبرداری، فریب و بد طینتی به جرایم مختلف بپردازند. ناآگاهی افراد و سهل انگاری آنها می تواند به ارتکاب جرایم دامنه زده و رفتارهای خلاف قانون را در جامعه گسترش دهد، و راه را برای افراد متخلف و قانون گریز همراه تر سازد.

وظایف وکیل کیفری 

به طور معمول بعد ارتکاب جرم علیه اشخاص یا اموال آنها، باید به دادسرا مراجعه و شکایت کیفری خود را تقدیم نمایند. با ورود شکواییه به دادسرا تحقیقات مقدماتی انجام می شود. جمع آوری مدارک، تهیه استشهاد محلی، گفتگو با شاهدان از جمله مواردی است که در این مرحله انجام می شود. با تایید شدن جرم اتفاق افتاده به وسیله مدارک به دست آمده قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر می شود. و پس از آن پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.


برای خواندن مطالب درباره ی وکیل خوب:

وکیل کیفری در تمام این مراحل حضور دارد، و با توجه به قانون آیین دادرسی کیفری از همان لحظه شروع تحقیقات، وکیل می تواند حضور داشته باشد و راهنمایی های لازم را به موکل خود ارائه نماید. وکیل با شفاف سازی جرم اتفاق افتاده می تواند مسیر پیش روی موکل خود را روشن کند، و در برخی موارد با تفهیم اتهام به او را از تبعات سنگین کیفری آگاه سازد. وکیل کیفری خوب وکیل مجرب و متخصص در زمینه کیفری در تمام مراحل موکل خود را همراهی خواهد کرد. بعد از رسیدگی پرونده در دادگاه ممکن است رای بر علیه موکل صادر شود، اما این پایان راه نیست، و می توان از طریق تجدید نظرخواهی بار دیگر پرونده را به جریان انداخت و تمام تلاش خود را برای رسیدن به نتیجه دلخواه به کار گرفت. بعد از مرحله تجدید نظر برای برخی از جرایم فرجام خواهی پیش بینی شده است. در این مرحله پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد، و دیوان با بازبینی پرونده نظر نهایی خود را صادر می کند، در صورتی که رای اولیه نقص شود، پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه صالح ارسال می گردد و اگر رای صادره مورد تایید دیوان قرار بگیرد، پرونده‌ مختومه خواهد شد. بنابراین رسیدگی به پرونده های کیفری مدت زمان زیادی را دربرمی گیرد و نیاز به صبر و حوصله افراد و سعه صدر و پایداری وکیل دارد.

انتخاب وکیل کیفری خوب

انتخاب وکیل کیفری خوب این مزیت را دارد، که افراد با اطمینان خاطر امور حقوقی خود را به وکیل واگذار می کنند. دلسوزی، صداقت و امانت داری وکیل کیفری از جمله ویژگی هایی است که موجب قوت قلب موکل می شود، و با با تکیه به دانش و تخصص وکیل متخصص برای پیگیری امور کیفری خود اقدام خواهد کرد. از جمله ویژگی های وکیل خوب مصر بودن است. روحیه تلاشگر و بردباری وکیل باعث می شود، با تمام قدرت به دفاع از موکل خود بپردازد و با تهیه لایحه مستند و مستدل موکل خود را یاری دهد.

انتخاب وکیل کیفری خوب این مزیت را دارد، که افراد با اطمینان خاطر امور حقوقی خود را به وکیل واگذار می کنند. دلسوزی، صداقت و امانت داری وکیل کیفری از جمله ویژگی هایی است که موجب قوت قلب موکل می شود، و با با تکیه به دانش و تخصص وکیل متخصص برای پیگیری امور کیفری خود اقدام خواهد کرد.

پرداخت هزینه های جاری در پیگیری مشکلات حقوقی یکی از دغدغه های افراد می تواند باشد. هزینه هایی که در این راه بر افراد متحمل می شود، شامل انجام مشاوره با کارشناس حقوقی است. استفاده از وکیل آنلاین این مزیت را دارد که در هزینه های موکل صرفه جویی خواهد شد و از رفت و آمد های بی مورد و ماندن در ترافیک و شلوغی شهر و گشتن به دنبال وکیل متخصص جلوگیری می کند، و فرد تنها با جستجو در فضای مجازی و سایت های معتبر حقوقی می تواند وکیل مد نظر خود را بیابد.

 

به طور معمول بعد ارتکاب جرم علیه اشخاص یا اموال آنها، باید به دادسرا مراجعه و شکایت کیفری خود را تقدیم نمایند. با ورود شکواییه به دادسرا تحقیقات مقدماتی انجام می شود. جمع آوری مدارک، تهیه استشهاد محلی، گفتگو با شاهدان از جمله مواردی است که در این مرحله انجام می شود. با تایید شدن جرم اتفاق افتاده به وسیله مدارک به دست آمده قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر می شود. و پس از آن پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/alamshah/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/alamshah/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/alamshah/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/alamshah/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35